Skład grupy

Grupa ekspercka Polskiego Związku Judo ds. sportu powszechnego – judo w szkole

dr Rafał Kubacki

dr Rafał Kubacki

Przewodniczący Grupy Eksperckiej

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, adiunkt w Zakładzie Metodyki Dyscyplin Sportowych, Ambasador i Konsultant Projektu Ukemi Szkoła Bezpiecznego Upadania prowadzonego wspólnie z Polskim Związkiem Judo i Ministerstwem Sportu i Turystyki.

3-krotny mistrz świata w judo, 4-krotny mistrz Europy w judo, 17-krotny mistrz Polski w judo, Ambasador nagrody fair play, odtwórca postaci Ursusa w filmie Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza.

Posiadacz stopnia 7 DAN w judo i 3 DAN w ju-jitsu. Stworzył metodę Teacher Ball Ukemi.

Agnieszka Rauk-Kubacka

Agnieszka Rauk-Kubacka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, menadżer sportu, ukończyła studia MBA w administracji publicznej. Mistrzyni Polski Seniorów i Juniorów w akrobatyce sportowej w trójkach kobiet.

Trener kl.II, doradca zawodowy oraz trener szkoleń. Od 20 lat prowadzi zajęcia z akrobatyki sportowej z dziećmi i młodzieżą według własnego programu nauczania.

Współautor książki Teacher Ball Ukemii oraz innych publikacji. Stworzyła program: „Gimnastyczne ABC w pracy Trenera judo”

dr Magdalena Superson

dr Magdalena Superson

Doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej. Łączy pracę dietetyka klinicznego i sportowego, prowadzi od wielu lat prywatną praktykę we Wrocławiu.

Wykładowca akademicki, prowadzi również szkolenia dla dietetyków oraz warsztaty i wykłady dla firm.

dr Jan Supiński

dr Jan Supiński

AWF Wrocław doktor z nauk o kulturze fizycznej, Psycholog Sportu Klasa Mistrzowska nr M 8,Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Od 1980 roku systematyczne pracuje ze sportem wyczynowym. Jako psycholog sportu uczestniczył w najważniejszych imprezach światowych, Uniwersjada – Korea Sędzia judo, MŚ Rio de Janeiro, Akademickie Mistrzostwa Świata Moskwa jako Sędzia, ME w judo kilkakrotnie udział jako psycholog sportu.ME Judo Kazan 2016 Rosja, autor kilkudziesięciu prac z psychologii.

Posiadacz stopnia 3 DAN w judo.

Dr Radosław Górski

Dr Radosław Górski

Adiunkt naukowo-dydaktyczny w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu I Wydziału Lekarskiego. Koordynator zajęć z Traumatologii Narządu Ruchu dla kierunku Ratownictwo Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Koordynator zajęć z Ortopedii Traumatologii Narządu Ruchu dla studentów Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Współpracuje z Polskim Związkiem Judo.

Doskonali praktykę chirurgiczną w zakresie zabiegów operacyjnych z wykorzystaniem metody Ilizarowa: leczenie zaburzeń zrostu kostnego, deformacji kostnych, wydłużenia kończyn górnych i dolnych, leczenie trudnych deformacji stóp.

Krzysztof Głaz

Krzysztof Głaz

sekretarz grupy eksperckiej

 Trener judo. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Od po 25 lat prowadzi zajęcia judo z dziećmi. Współzałożyciel UKS „Dwójka” Tarnowskie Góry, gdzie od 20 lat prowadzi zajęcia, tworzy oraz rozwija autorski program szkolenia dzieci do 12 roku życia.

Autor serwisów internetowych o judo: judoinfo.pl, judo4kids.eu oraz wiki.judoinfo.pl

Posiadacz stopnia 4 DAN w judo.